KONFERENCJA: Ateizm po polsku (26-27 maja 2017)

„Wychodzimy z założenia, że ateizm z wielkim trudem znajduje w Polsce miejsce w debacie publicznej, a jeśli już udaje mu się tam przedostać, to raczej w kontekście sporu o wyobrażenia religijne niż filozoficznej dyskusji. Żyjemy w kulturze redukującej konieczną dla rozwoju społecznego sferę publiczną do stwierdzania faktów, a nie do budowania refleksyjnego odniesienia tak do nich, jak i do pojęć określających nasz stosunek do kwestii symbolicznych, reguł etycznych i estetycznych oraz polityki” [ze wstępu do call for papers].

26-27 maja 2017 roku na Wydziale „Artes Liberales” odbędzie się organizowana przez Laboratorium Techno-Humanistyki ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona tematyce ateizmu w polskim kontekście.

Wśród potwierdzonych gości konferencji znaleźli się m.in. Jacek Dobrowolski (IF UW, Warszawa), Jowita Guja (AGH, Kraków), Jan Hartman (UJ, Kraków), Krzysztof Matuszewski (IF UŁ, Łódź), Stanisław Obirek (Ośrodek Studiów Amerykańskich UW, Warszawa), Paweł Pieniążek (IF UŁ, Łódź), Mikołaj Rakusa-Suszczewski (CE UW, Warszawa), Tomasz Sieczkowski (IF UŁ), Marian Skrzypek (IFiS PAN, Warszawa), Magdalena Środa (IF UW, Warszawa), Jan Woleński (UJ, Kraków) oraz Szymon Wróbel (WAL UW, Warszawa).

Wystąpienia proponować można do końca marca 2017 roku.

Aktualizowane na bieżąco informacje na temat konferencji oraz szczegółowe call for papers znaleźć można na stronie internetowej konferencji.